Zápis z jednání představenstva Bytového družstva rodinných domků řady G IV ze dne 11.11. a 13.11.2018

15. listopadu 2018 v 8:25 |  Zápisy představenstva

Přítomni: D. Vožický, E. Vodičková, M. Sládková


Projednané body:


1. Předseda informoval o záměru člena Družstva p. Vondráčka podat na Družstvo žalobu v souvislosti s nerespektováním rozsudku č. 28C/2009-71 z roku 2012 ohledně ukončení nájemního vztahu a tím i členství v Družstvu s p. Vondráčkovou. V tomto směru se již na Družstvo obrátil jeho právní zástupce JUDr. Kovanda. P. Vondráček byl předsedou Družstva požádán o doložení souvisejících dokumentů (tj. Dohoda o směně a Dohoda o převodu členských práv a povinností z roku 1996), což neučinil.


2. Bylo provedeno výběrové řízení na právní služby v této souvislosti.


3. Proběhlo hlasování ohledně využití právních služeb v ceně ca. 3.000,- Kč za účelem zjištění možností a dalšího postupu. Výsledek hlasování: 1 hlas proti, 2 hlasy pro. Z tohoto důvodu byla dohodnuta schůzka s právníkem JUDr. Stupkou na 13.11.2018.


4. Závěry z jednání s právníkem dne 13. 11. 2018:

Ani jeden předložený rozsudek se nezabývá otázkou, kdo z rozvedených manželů bude nadále nájemcem bytu. S ohledem na tuto skutečnost bude p. Vondráček znovu vyzván k předložení dalších souvisejících listin (tj. zejména Dohoda o směně a Dohoda o převodu členských práv a povinností), což doposud neučinil. Bez těchto dokumentů není možné se k situaci z právního pohledu vyjádřit. V tomto směru zašle předseda Družstva dopis členovi p. Vondráčkovi a vyzve ho znovu k předložení.

5. Na základě této skutečnosti představenstvo rozhodlo svolat mimořádnou schůzi družstva na 26. 11. 2018, kde bude představenstvo informovat družstevníky o možnostech řešení hrozby žaloby od Ing. Vondráčka.


6. Bylo přijato rozhodnutí, že budou aktualizovány Stanovy Družstva. Za tímto účelem bude svolána členská schůze.
Zapsala: M. Sládková
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama